1939'da Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra; 1960 yılında İTÜTO İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Karikatüre 1957 yılında İstanbul'daki öğrenciliği sırasında başladı. Bu müddet içerisinde; Dolmuş, Akbaba, Papağan, Gelincik, Gül, Ustura, Boşboğaz ve Zembil gibi mizah dergilerinde çizgileri yayınlandı. İzmir'e geldikten sonra belli aralıklarla Yeni Asır'da ve 1972 yılında da Ege Ekspres gazetesinde gündelik kasrikatürler çizdi. Çeşitli yurt içi-yurt dışı sergi ve yarışmalara katılmıştır.

Mesleki çalışmalarına Salihli-Adala Sağ Sahil Sulaması şantiyesinde başladı. 1962 yılında Lebip Pekinçelebi ve Nejat Tulgar ile birlikte TıBAN Proje Bürosu isimli serbest mühendislik bürosunu kurarak sulama, drenaj, ıslah projelerinin etüt, aplikasyon ve projelendirmesini yaptı.

TİBAN Proje Bürosu'nda yurdumuzun çeşitli bölgelerinde ve Kıbrıs'ta DSİ tarafından ihale edilmiş kırktan fazla sulama inşaatına ait tatbikat ve kati projenin hazırlanmasını gerçekleştirdi.

Halen aynı işte çalışmakta ve ızmir'de yaşamaktadır. Evli iki çocuk babasıdır.