1951 Yılında, Eskişehir’de doğdu. ilk, orta okul ve Sanat Enstitüsü-Ağaç işleri eğitimini, bu ilde tamamladıktan sonra,1970 Yılında açılan, Eskişehir Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi, İnşaat Mühendisliği bölümünden 1975 yılında mezun oldu. Okul yıllarında, okul takımında ve kulüplerde, voleybol ve basketbol oynayarak, spor yaşantısını askerlik sonrasına kadar sürdürdü. İlk Okulda almaya başladığı solfej ve mandolin çalma derslerini, ileriki yıllarda, zamanın modasına uyarak, az da olsa gitar çalma hevesi ile devam ettirdi.

1975 yılında, serbest büro açarak, bina statik ve betonarme hesapları yaptı.

1975 -1977 Yılarında, 136.Dönem Yedek Subaylığını, İzmir ve Tekirdağ’da tamamlayarak, 1977 yılında, Eskişehir Toprak İskan Müdürlüğünde, Kontrol Mühendisliği görevi ile dört yıl, daha sonra Teknik Müdür Yrd. olarak ta üç yıl olmak üzere, toplam olarak yedi yıl çalıştı. Bu arada Anadolu Üniversitesi İnşaat Fakültesinde yapmakta olduğu, Yüksek Lisans eğitimini’de bırakarak, 1984 yılında, yurt dışı, Libya’ya gitmek üzere, görevinden istifa etti.

1984 -1987 yıları arasında, Libya’da;‘ANO İnşaat firması ile 1000 Konut yapımı işlerinde, toplam üç yıl, Şantiye şefliği yaptı. 1987 -1994 yıllarında, İzmir’e yerleşerek kendi inşaat şirketini kurdu ve Resmi ihaleler alarak çalışmalarını sürdürdü. 1992 yılında Manisa Organize Sanayinde bulunan, 22500 m2 kapalı alanındaki Elbo Gaz Armatürleri fabrikasının çelik inşaat şantiye şefliğini yaptı. Yeni kurulmakta olan Manisa Celal Bayar Üniversitesinin bünyesinde bulunan Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığında, 1994 -2000 yılları arasında, Kontrol Mühendisliği ve İnşaat Şube Müdürlüğü görevlerinde, 2000 – 2004 tarihleri arasında yine aynı kuruluşun Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan vekilliği görevini sürdürdü ve bu kuruluştan emekli oldu.

Mühendislik Fakültesinde bir dönem öğretim görevlisi olarak Şantiye Tekniği dersi verdi. Halen İzmir Adliyesi Ceza Mahkemelerinin yeminli Bilirkişisi ve Yetkili Kamulaştırma Bilirkişi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Hikaye, Tiyatro ve Türk hafif Müziğine ilgi duymaktadır. Halen, deneme hikayeler yazmaktadır.