1948'de Ankara'da doğdum. İlk ve ortaokulu Ankara'da, liseyi parasız yatılı olarak İstanbul'da, Kabataş Erkek Lisesi'nde okudum. ODTÜ Mühendislik Fakültesi inşaat mühendisliği bölümünün 1972 mezunlarındanım.

Meslek hayatıma mezun olduğu üniversitede aynı bölümde asistan olarak başladım. Burada yüksek lisans çalışması yaptım. Kara Harp Okulu'nda malzeme bilimi ve yapı malzemesi dersleri verdim. 1977'de üniversiteden ayrılarak özel sektöre geçtim. 1981-1989 arasında Libya ve S. Arabistan'da uluslararası projelerde mühendis ve yönetici olarak çalıştım. 1989'dan beri İzmir'de, İzmir Çevre Yolu - Aydın Otoyolu inşaatında proje genel müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. Meslekî konularda ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çeşitli tebliğlerim, mesleki dergilerde yayınlanmış yazı ve çevirileriyle toplam 30 yayınım var.

Konularını yayınlandığı dönemin aktüalitesi ile sınırlı olmadan, genel meslek perspektifinden ele alan meslekî yazılarımdan bir seçme, "Bir İnşaat Mühendisinin Penceresinden" başlığı ile kitap olarak yayınlanmaya hazır.

1962'de "Doğan Kardeş" dergisinde yayınlanan şiirimi saymazsak, meslek dışı edebiyat ve düşünce ürünlerim lise yıllarından başlayarak çeşitli dergilerde yayınladı. İngilizce'den çeviriler yaptım. "Türk Dili ve Edebiyatı Ansiklopedisi"ne madde yazarı olarak katkıda bulundum.

"Yollar, Mühendisler ve Edebiyatımız" adlı özgün bir çalışmam, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesince 2008'de kitap halinde yayınlandı.

Meslek perspektifimi hayatın diğer boyutlarıyla bütünleyen meslek dışı çalışmalarımı meslek örgütü İMO'nun etkinliklerinde ve SİMGE grubu etkinlikleri içinde gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bu arada, bu türden çalışmalarımı kitaplaştırmak için dosyalarını düzenliyorum.

"Selülozman"lığın birkaç adım gerisinde, tutkulu bir kitap dostuyum. Kütüphanemi değerli bir kültür mirası haline getirmek de yaşamı anlamlı kılan amaçlarımdan biri.

Evliyim, bir oğlum, bir kızım var . 1989'dan bu yana İzmir'de yaşıyorum.